Krehvtine lillkapsa-püreesupp

Polnud varem karrit supi sees kasutanud, nii et põnev maitseelamus. Vee kogus on retseptis päris ebamäärane. Juba mandlite püreestamisel tekkis probleem, sest mingit piimjat vedelikku mul küll ei tekkinud, nii et uhasin vett juurde, kuni vajaliku konsistentsini. Kui mandlid lillkapsaga kokku segasin ja kõik ära püreestasin, oli tulemuseks ikkagi väga paks püree, ei tea, kas supiks julgebki nimetada :D Aga täitev ja hea!

Idee siit.

neljale (98 kcal/100 g)

2015-05-20 18.27.04

  • 12 spl mandleid (175 g)
  • 165 g sibulat
  • 1 suur pea lillkapsast (1190 g)
  • soola, pipart
  • 400 ml kookospiima
  • 2 tl karrit
  • 3 spl sidrunimahla (panin 1 spl sidrunimahla ja 2 spl valge veini äädikat)

Pese mandlid voolava vee all ja aseta tassi või kaussi. Kui kasutad koorimata mandleid, kasuta plastiktopsi, sest mandlikoor pargib nõusid. Vala mandlitele nii palju vett, et need oleks napilt kaetud. Lase neil vedelikus üleöö seista.

Järgmisel päeval puhasta ja tükelda sibul. Lõigu lillkapsas pisemateks tükkideks. Pane sibul ja lillkapsas potti ning vala peale nii palju vett, et juurikad oleksid täpselt kaetud. Lisa pisut soola ja pipart ja keeda umbes 10 min kuni 15 minutit, kuni lillkapsas on pehme. Kurna.

Vala peale kookospiim ja aja koos kapsaga uuesti keema. Kui vedelik on keema tõusnud, lisa karri. Keeda minut. Võta pott tulelt.

Vala mandlid koos veega kaussi ja püreesta saumiksriga ühtlaseks, see võtab umbes 1 min kuni 2 minutit. Lisa mandlitest tekkinud piimjale vedelikule poti sisu ning sidrunimahl ja püreesta. Maitsesta.

This entry was posted in soolane and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s