Pisikesed juusturuudud seesamiseemnetega

Nädala jooksul juba teised soolased küpsised. Päris sarnased eelmistele, aga neid oli palju tüütum valmistada. Teinekord teeks kindlasti suuremad küpsised, sest neid on lihtsam teha ja süüa. Nii kõrgel temperatuuril küpsetades läksid mul äärmised küpsised muidugi kõrbema, nii et soovitaks madalama temperatuuri juures küpsetada. Juustu panin peaaegu kaks korda rohkem, kuid seda peaks peenikese riiviga riivima, sest muidu ei jaotu see küpsiste peale ühtlaselt, nagu mul juhtus.

Idee Oma Maitsest.

1 ahjuplaaditäis

2016-01-15 17.14.28.jpg

  • 180 g jahu
  • 0,5 tl soola
  • 100 g külma võid
  • 1 muna
  • u 60 g juustu (kasutasin Cheddar’it)
  • 1 spl seesamiseemneid (10 g)

Kuumuta ahi 210 kraadini. Sega omavahel jahu ja sool. Tükelda juurde külm või ja haki noaga, kuni võitükid on herneterasuurused. Klopi lahti muna, lisa jahusegule ja vajuta võimalikult vähese sõtkumisega tainapalliks. Kui sul on kiire, võid taina kohe lahti rullida. Kui kannatab oodata, pane tainas siiski pooleks tunniks külmikusse rahunema.

Rulli tainas otse küpsetuspaberil õhukeseks ristkülikuks, rullimiseks piisavalt jahu kasutades. Mida õhemaks taina saad, seda parem. Tõsta koos küpsetuspaberiga ahjuplaadile ja lõika 1,5 cm x 1,5 cm (või meelepärasteks) tükkideks. Pane ahju ja küpseta kuldpruuniks. Mul kulus selleks u 10 minutit.

Võta plaat ahjust ja riivi otse küpsistele juust. Viimaks raputa küpsised üle seesamiseemnetega ning aseta tagasi ahju, kuni juust on sulanud. Ära juustu pruunista, see muudab maitse ebameeldivaks. Jahtunud küpsised murra lõikekohast lahti.

Advertisements
This entry was posted in soolane and tagged , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s