Vikerkaarevärvilised beseed

Mul oli kodus vaid roosat geelvärvi, nii et kasutasin seda. Kollast pulbervärvi segasin munavalgevahu sisse, aga ei teagi, kas selle tulemusel või mõnel muul põhjusel ei tulnud beseed korralikud. Ilmselt segasin üle. Roosad tegin sidrunikoorega ja kollased pistaatsiapähklitega. Kuumusega oli taaskord probleeme: pidin seda korralikult alla keerama, sest beseed kiskusid pruunikaks. Ahjus hoidsin kokku ainult tund aega, kuna tegin väiksemad beseed kui retseptis kirjas.

Idee Oma Maitsest.

plaaditäis

2016-01-15 18.50.13.jpg

  • 2 munavalget
  • 110 g suhkrut

Sidrunilisand:

  • poole sidruni koor
  • kollast toiduvärvi pasta või geelina

Pistaatsialisand:

  • 1 spl kooritud pistaatsiapähkleid
  • rohelist toiduvärvi pasta või geelina

Vaarikalisand:

  • 1 spl purustatud vaarikakrõpse, nt Taarapõllu
  • roosat toiduvärvi pasta või geelina

Kuumuta ahi 140 kraadini, pöördõhurežiimil 120 kraadini. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga. Võta kolm ühekordset kondiitripritsi, iga värvi jaoks üks, ning tõmba pintsliga igaühe sisemusse toiduvärviga triipe. Mida rikkalikumalt värvi paned, seda intensiivsemad need pärast küpsetamist jäävad. Pane tordipritsile võimalikult suur otsak.

Pane munavalged puhtasse kaussi, kus poleks õli ja ega rasva jääke. Vahusta pehmete tippude tekkimiseni. Hakka lusikatäie kaupa lisama suhkrut ning jätka vahustamist, kuni saad tugeva läikiva vahu. Jaga munavalgevaht kolme kaussi: ühele lisa peenelt riivitud sidrunikoor, teisele jahvatatud pistaatsiapähklid ning kolmandale purustatud vaarikakrõpsud.

Tõsta tordiprits tassi sisse ja täida see õige lisandiga munavalgega. Pigista ahjuplaadile u 6 cm läbimõõduga vahutupsud. Tee nii ka ülejäänud värvide-lisanditega. Küpseta 1 tund, seejärel alanda kuumus 120 kraadini või pöördõhurežiimil 100 kraadini ja lase veel 30 minutit küpseda. Tõsta jahtuma.

2016-01-15 17.42.05.jpg

Advertisements
This entry was posted in magus and tagged , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s