Krõbedad ahjukartulid

Ahjukartulid on vist ühed neist asjadest, mis järgneval päeval väga head olla ei saa. Seega tegin suure vea, kui päev varem suure laari ahjukartuleid valmis tegin :D Nõnda ei avaldanud need üldse muljet. Mul on tunne, et ma ei suuda mingi valemiga enda jaoks küllalt krõbedaid ahjukartuleid valmistada. See muidugi kaasa ei aita, et ma väga rasvainet kasutada ei taha, aga siinkohal tegin kõik retsepti järgi :/

Idee siit.

kuuele (138 kcal/100 g)

2017-04-08 19.07.05.jpg

  • 2 kg kartuleid
  • soola, pipart
  • u 4 spl võid
  • 25 g küüslauku
  • 2 spl punase veini äädikat
  • meelepäraseid kuivatatud ürte

Koori kartulid ja lõika suuremaid väiksemaks (nt pooleks) nii, et kõik kartulid oleksid enam-vähem ühesuurused. Pese kartulid pärast koorimist uuesti üle ja kuivata köögirätikuga ära, et üleliigsest tärklisest lahti saada, ning aseta kartulid koos külma veega potti, maitsesta soolaga, lase veel keema tõusta ja keeda 6 min kuni 7 minutit kuni kartulid on poolpehmed. Vala kartulid sõelale ja lase neid seal 3 minutit seista, seejärel raputa sõela korralikult, et kartuleid pehmemaks ja muredamaks teha, sest nii jäävad need hiljem krõbedamad.

Aseta kartulid ühe kihina ahjuvormi, lisa 2 spl võid ning maitsesta soola ja pipraga. Sega kartulid või ja maitseainetega korralikult läbi. Küpseta ahjus 190 kraadi juures 30 minutit kuni need on kuldsed ja peaaegu küpsed.

Vajuta kartulid soovi korral õrnalt pudrunuiaga lapikuks – mida suurem osa kartulist omab kokkupuudet panniga, seda krõbedam see tuleb.  Aseta u 2 spl sulavõid kaussi, lisa äädikas, puhastatud ja pooleks lõigatud küüslauguküüned ning ürdid. Nirista segu kartulitele ja raputa vorm korralikult läbi. Küpseta kartuleid ahjus veel 40 min kuni 50 minutit kuni need on piisavalt pehmed ja krõbedad.

2017-04-09 19.18.04.jpg

This entry was posted in soolane and tagged , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s