Kohvimekiga piparkoogid

Selle retsepti järgi valmivad pigem piparkoogimaitselised küpsised kui piparkoogid. Ehk minu ja mehe jaoks oli neil liiga vähe piparkoogimaitset. Isegi kui lisasin ühe teelusikatäie piparkoogimaitseainet rohkem. Ka kohvimaitset ei jäänud väga tunda, ainult toorelt oli see aimatav. Aga halvad nad polnud ja tainast sai rullimise kõrvalt ikka liiga palju nahka pistetud :P Tainas oli pehmem kui tavaliselt, samas pärast külmikus seismist ilusti rullitav. Aga natuke kleepuv, nii et detailsemaid kujundeid oli raske vormi küljest lahti saada.

Idee siit.

3 ja pool plaaditäit (401 kcal/100 g)

2017-12-16 11.28.17.jpg

  • 280 g tumedat siirupit
  • 50 ml kanget kohvi
  • 135 g pruuni suhkrut
  • 200 g võid
  • 2 muna
  • 4 tl piparkoogimaitseainet (või rohkem)
  • 2 tl kaneeli
  • u 550 g jahu

Kuumuta potis siirup koos kohviga ja suhkruga. Sega, kuni suhkur on lahustunud. Lisa sinna sisse tükeldatud või ja lase sulada. Jahuta veidi ning klopi sisse munad ja maitseained. Sega juurde jahu ja töötle tainas ühtlaseks.  Lase sel pisut seista ja taheneda, sest algul on tainas üsna pehme. Keera tainas kile sisse ja tõsta jahedasse. Hea oleks tainal lasta maitsestuda 1 kuni 2 päeva, kuid võid tainast kasutada ka paari tunni pärast.

Piparkookide tegemiseks kalla tainas jahusele tööpinnale ja rulli õhukeseks. Lõika sobivad kujundid, tõsta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ning küpseta 180-kraadises ahjus kuni piparkoogid on läbi küpsenud. Mul kulus selleks u 10 minutit. Hoia piparkookidel kindlasti silma peal, sest olenevalt paksusest võivad nad üsna kiirelt kõrbema minna.

2017-12-16 10.37.06

This entry was posted in magus and tagged , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s