Krõbedad karamellirullid Vana Tallinna ja kamakreemiga

Huvitavate tekstuuridega magustoit, mille valmistamisel kurja vaeva nägin. Mitte muidugi kamakreemiga, vaid just nende karamellirullidega. Raske oli aru saada, kui suured tainahunnikud plaadile tuleb panna, ja lõpuks sulasidki mul need omavahel kokku. Kindlasti peaks kasutama kahte ahjuplaati. Rulli keeramisel ei saanud sellest puulusikateemast ka midagi aru, nii et üritasin lihtsalt käega need enam-vähem rulli saada. Lolli peaga pistsin rullid mingiks ajaks külmikusse, kus need kivikõvaks muutusid. Õnneks toatemperatuurile tagasi võtmine pisut aitas, aga minu meelest olid osad neist ikkagi liiga kõvad :/ Aga rullidest said mõnusad pulgad, millega serveerimisnõust kamakreemi kätte saada. Kreemi tegin suhteliselt maheda, sest karamellirullid olid ülimagusad.

Idee siit.

u 6 tk (433 kcal/100 g)

2018-02-23 14.55.14.jpg

  • 55 g võid
  • 55 g Demerara suhkrut
  • 55 g heledat suhkrusiirupit
  • 50 g jahu
  • 0,5 tl sidrunimahla
  • 1 tl + 1 spl Vana Tallinnat
  • 2 dl vahukoort
  • maitse järgi suhkrut (panin 2 spl)
  • 3 spl kama (kasutasin rukkikama)

Eelsoojenda ahi 180 kraadini. Kata 2 ahjuplaati küpsetuspaberiga ning määri üks puulusika käepide õliga sisse.

Pane või, suhkur ja suhkrusiirup paksupõhjalisse panni. Kuumuta madalal tulel umbes 15 minutit kuni suhkrukristallid on sulanud, kuid ära lase segu keema!

Lase segul jahtuda 2 min kuni 3 minutit, siis sõelu sisse jahu, lisa sidrunimahl ja 1 tl Vana Tallinnat ning sega hästi. Aseta 4 teelusikatäit tainast üheks tainapalliks, tee nii terve plaadiga ning jäta tainapallide vahele 10 sentimeetrit vahet.

Küpseta eelkuumutatud ahjus 10 min kuni 15 minutit või kuni segu on hästi laiali valgunud, näeb välja pitsiline ning ning on tumedalt kuldne.

Kui segu on valminud, lase sellel minutike jahtuda ja siis aita noatera või spaatliga küpsis puulusika varrele ja keera selle otsad kokku.

Kuni küpsiserullid jahtuvad, valmista kreem. Vahusta koor tugevaks-tihkeks, aga ära lase sel võiks muutuda. Sega hulka maitse järgi suhkrut, kama ja 1 spl Vana Tallinnat, vajadusel vahusta veel pisut. Täida tordipritsi abil rullid kreemiga või serveeri kreem eraldi ning kasta rulle sinna sisse.

2018-02-23 14.55.38.jpg

This entry was posted in magus and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s