Vegan lasanje praekapsaga

Retsepti autoril tuli idee Vegan restoran V-s kunagi pakutud hapukapsalasanjest. Ka mul õnnestus seda peakoka pakkumist maitsta ja see on läbi aegade mu lemmikuim toit selles restoranis. Seega ei jõudnud ära oodata, et saaks kodus midagi sellelaadset valmistada. Ka mees, kes on ikkagi lihaarmastaja, oli kahtlaselt elevil. Ja tulemus ei vedanud meid alt. Mis valmistab mulle vaid rõõmu, sest lasanje on mu lemmiktoit ja sellest oleks mul raske loobuda. Kindlasti valmistan seda detsembris ka perele, sest praekapsas sobib jõuludega ju imeliselt (kuigi ma söön seda hea meelega aastaringselt :P). Hoiatan, et Felixi Pastella vürtsidega tomatikaste on ikka vääääga vürtsikas. Seega tasub see leebema vastu vahetada, kui vürtsid sinu teema pole. Mu lemmikosa oli aga juustukaste ehk Alpro köögikaste pluss maitsepärm. See oli lihtsalt nii kreemine ja kergelt pähklise maitsega, et I couldn’t get enough! Aitab kiidulaulust, minge proovige kohe järele. Võrreldes tavalise lasanjega valmib see ülikiirelt, sest mingeid kastmeid pole vaja kokku keeta, sest kõik tuleb purgist :)

Idee siit.

kuuele-seitsmele (139 kcal/100 g)

2018-10-04 17.24.06.jpg

  • 700 ml Alpro köögikastet
  • 25 g küüslauku
  • 10 g sinepit
  • 50 g maitsepärmi
  • soola, pipart
  • 720 g maitsestatud tomatikastet (kasutasin Felixi Pastella vürtsidega tomatikastet)
  • 500 g lasanjeplaate
  • 820 g Põltsamaa praekapsast porgandiga
  • 500 g tofut, tükeldatud (kasutasin Bon Soya tofut tilli ja peterselliga)

Pane ahi 220 kraadi peale soojenema. Määri ahjuvormi põhi oliiviõliga.

Valmista juustune kaste: sega taimne koor tükeldatud küüslauguga, lisa sinep, maitsepärm ja pisut soola, pipart. Sega hoolega.

Tõsta põhjale koorekastet ja tomatikastet, kata lasanjeplaatidega. Tõsta plaatidele praekapsas ja laota ühtlaselt laiali, seejärel taas koorekastet ja tomatikastet. Kui kasutad ka tofut, siis lisa iga kihi vahele pisut tofut või moodusta tofust eraldi kiht. Kui lasanjeplaadid vormi täpselt ei sobitu, siis purusta mõni plaat ja täida otstest või äärtest tühi ruum. Lao kihte seni, kuni koostisained otsa saavad. Kõige peale peaks jääma pisut praekapsast ja koorekaste selliselt, et lasanjeplaadid oleksid korralikult kaetud.

Küpseta ahjus kaanega kaetult umbes 50 min kuni 1 tund, kuumusel 210 kraadi kuni 220 kraadi, kuid umbes viimased 10 minutit ilma kaaneta, vähendades kuumust 190 kraadi kuni 200 kraadini. Lasanje on valmis siis, kui kahvliga katsudes on lasanjeplaadid pehmed ja lasanje on pealt pisut kuldpruuniks muutunud.

Enne serveerimist lase umbes 5 min kuni 10 minutit ahjus seista.

2018-10-04 17.17.54.jpg

This entry was posted in soolane and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Vegan lasanje praekapsaga

  1. Pingback: Vegan lasanje | Cook the day away!

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s