Kohvi-šokolaadi keeruküpsised

Harva juhtub, et netist nähtud pilt paneb mind kohe retsepti googeldama ja järele proovima. Tavaliselt istuvad ideed lausa aastaid ootel enne, kuni nendeni jõuan. Need küpsised nägid aga nii lahedad välja, et pidin kohe järele proovima. Retsepte on muidugi palju, aga kohvi-šokolaadi maitsekombo tundus kõige kutsuvam. Ega neil tugevat maitset tegelikult jää, aga mingi kohvimekk on ikkagi tunda. Muidu on need aga tavalised krõbedad võiküpsised, mis kipuvad liiga kiirelt otsa saama :P

Idee siit.

plaaditäis (471 kcal/100 g)

2018-12-28 16.23.45.jpg

  • 195 g nisujahu
  • 2,5 tl küpsetuspulbrit
  • näpuotsatäis soola
  • 115 g toasooja võid
  • 100 g suhkrut
  • 0,5 suurt muna (panin 40 g)
  • 0,5 tl vanillisuhkrut
  • 1 tl jahvatatud kohvipulbrit
  • 25 g sulatatud tumedat šokolaadi

Sega kausis kokku jahu, küpsetuspulber ja sool.

Mikserda teises nõus või kreemjaks. Jätka vahustamist ja lisa osade kaupa suhkur. Lisa ka muna ja vanillisuhkur, vahusta hoolega. Pane köögikombain madalama kiiruse peale ning lisa osade kaupa jahusegu. Mikserda, kuni tainas on ühtlane. Seejärel jaota tainas kaheks.

Pane pool tainast tagasi köögikombaini ning lisa kohvipulber. Mikserda kuni tainas on kohvitäpiline. Eemalda tainas mikserist.

Pane teine osa tainast köögikombaini ja mikserda sulašokolaadiga kokku.

Rulli mõlemad tainad eraldi kahe küpsetuspaberi vahel lahti (u 0,6 cm paksuseks). Mõlemad plaadid peaks olema u 11 cm x 18 cm. Jahuta plaate külmikus vähemalt 1 tund.

Kui tainas on läbinisti maha jahtunud, pane šokolaaditainas kohvitaina peale. Vajuta õrnalt kaks tainast tainarulli abil kokku. Lase toatemperatuuril seista, kuni tainas on rulli keeramiseks küllalt üles soojenenud/vormitav.

Rulli tainas aeglaselt tihedalt rulli, kasutades vajaduse korral küpsetuspaberi abi. Šokolaaditainas võib rullides rebeneda. Sel juhul tuleb peatuda ja tainas õrnalt kokku pigistada ning rullimist jätkata.

Kata rulli keeratud tainas küpsetuspaberiga ning toidukilega. Pane see tunniks tagasi külmikusse. Poole peal keera rull ümber, et see ühe külje pealt lamedaks ei muutuks (nagu mul :D).

Kuumuta ahi 175 kraadini ning kata ahjuplaat küpsetuspaberiga. Võta tainarull külmikust ja lõika u 0,6 cm pakusteks viiludeks.

Küpseta küpsised 10 min kuni 12 minutit. Lase ahjuplaadil 3 minutit seista, seejärel tõsta restile jahtuma.

2018-12-28 16.03.23.jpg2018-12-28 16.05.26.jpg2018-12-28 16.20.10.jpg

This entry was posted in magus and tagged , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s