Kihnu sai

Minu esimene, kuid kindlasti mitte viimane saiategu. Ma ise tegelikult saia ei söö, aga enda tehtuna läks peale küll :P Sai püsib pärmiküpsetise kohta üllatavalt kaua pehme ehk on maitsev ka mitu päeva pärast valmimist. Koorik tuleb krõbe ja minu ahjus muidugi kõrbes ära ka. Järgmine kord kataks varakult fooliumiga.

Idee siit.

299 kcal/100 g

2019-03-08 18.55.41.jpg

  • 3 dl piima
  • 2 spl suhkrut
  • 1 tl soola
  • 100 g võid
  • 1 muna
  • 400 g nisujahu
  • 10 g kuivpärmi

Kuumuta piim peaaegu keemiseni ning lisa sellesse suhkur, sool ja või. Lase piimasegul käesoojani (kuivpärmi puhul 40 kraadini) jahtuda ning lisa siis lahtiklopitud muna. Sega omavahel nisujahu ja kuivpärm ning sõelu need vedeliku sisse. Sõtku tainas läbi. See peab jääma üsna vedel. Jäta tainas sooja kohta köögirätiku või toidukilega kaetud kaussi tunniks ajaks kerkima.

Tõsta tainas võiga määritud vormi. Kasuta kindlasti võid, sest õliga määritud vormi puhul lükkab kerkiv tainas õli vormi pinnalt ära ning küpsetis jääb ikkagi vormi seinte külge kinni. Lase vormis soojas kohas umbes 20 minutit kerkida. Samal ajal kuumuta ahi 200 kraadini.

Küpseta saia eelkuumutatud ahjus umbes tund aega. Poole küpsetamise pealt võid temperatuuri umbes 180 kraadini alandada. Kummuta sai vormist välja ja aseta see restile, et altpoolt krõbedus säiliks.

2019-03-10 13.58.41.jpg

This entry was posted in magus and tagged , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s