Vastla-croissant´id mandlikreemiga

Jäin nende vastla-croissant‘idega nats hilja peale ehk vastlad on ammu möödas :D Samas metsavahel veel lund on, nii et kõige hullem ajastus ka polnud :D Sel aastal proovisin Heidi Parki mandlikreemiga vastlakukleid ja need olid täielik pettumus. Aga selle retsepti järgi valmib mõnu mõistes ideaalne mandlikreem! Ja kodus poe pärmi-lehttainast ise croissant‘e valmistada on imelihtne!

Idee siit.

u 6 tk (396 kcal/100 g)

2019-04-19 16.37.08.jpg2019-04-19 16.37.31.jpg

  • 500 g pärmi-lehttainast
  • määrimiseks munavalget
  • mandlilaaste

Kreem:

  • 125 g martsipani
  • 150 g toasooja mascarpone‘t
  • 4 dl vahukoort
  • tuhksuhkrut

Sarvesaiakeste valmistamiseks rulli sulanud tainas laual pisut õhemaks ning lõika ristkülikukujulisest tainast välja u 6 kolmnurka. Rulli kolmnurgad ükshaaval laiemast otsast rulli. Pintselda need pealt munavalgega ning raputa üle mandlilaastudega. Seejärel küpseta sarvesaiakesi 180 kraadi juures u 15 minutit ehk seni, kuni need on korralikult kuldsed. Pea meeles, et liialt vähe küpsenud croissant vajub pärast küpsemist kergelt lössi!

Kreemi valmistamiseks tükelda martsipan ning sega kokku toorjuustuga. Lase toatemperatuuril tunnike seista, kuni martsipan sulab. Vahepeal sega, et selle sulamist kiirendada (pole hullu, kui martsipan ei sula täielikult ning väikesed tükid sisse jäävad). Seejärel vahusta koor ning sega see ettevaatlikult toorjuustusegusse.

Jahtunud saiakesed lõika horisontaalselt pooleks ning täida mandlikreemiga. Enne sööma hakkamist raputa üle tuhksuhkruga.

2019-04-19 16.19.18.jpg

This entry was posted in magus and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Jaga mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s